Jak dbać o nawigację


Poniżej omówimy kilka prostych zabiegów jakie można wykonać aby nawigacja służyła nam dłużej.

- nie podłączaj nawigacji do instalacji samochodu zanim nie uruchomisz silnika. Spadki napięcia powstające przy rozruchu mogą uszkodzić ładowarkę, a w najgoszym przypadku nawigację.

- nie zostawiaj nawigacji w schowku samochodu jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej 10 stopni, niska temperatura oraz podwyższona wilgotoność powietrza nie służą ekranom dotykowy.

- nie zostawiaj nawigacji w mocno nasłonecznionych miejscach, należy uważać zwłaszcza na ekran, przegrzanie może spowodować rozkalibrowanie i późnijsze problemy z ponowną kalibracją - w najgorszym przypadku kończy się to wymianą warstwy dotykowej. Dodatkowo zbyt wysoka temperatura może spowodować "spuchnięcie" baterii.

- jeśi twoja nawigacja po naciśnięciu guzika "reset" wyłącza się całkowicie ( np.tomtom ) to zalecamy wyłączanie w ten sposób nawigacji zawsze jeśli wiemy, że nie będzie używana przez dłuższy czas. Ten prosty zabieg przedłuża żywotność baterii oraz zapobiega jej całkowitemu rozładowaniu.

- nie wrzucaj nawigacji luzem do schowka, doświadczenie pokazuje, że około połowa nawigacji jakie do nas trafiają z uszkodzonym mechanicznie ekranem właśnie w ten sposób zostało uszkodzone. Zainwestuj w etui - to mniejszy wydatek niż wymiana ekranu.


Inne poradniki naszego autorstwa